منبع کندانس – تجهیزات جانبی دیگ بخار

۰۵۱۳۸۴۷۹۸۴۸ - ۰۹۱۵۶۵۸۰۰۲۷
منبع کندانس - تجهیزات جانبی دیگ بخار

منبع کندانس - تجهیزات جانبی دیگ بخار

منبع کندانس

منبع کندانس یکی از تجهیزات جانبی دیگ بخار ، مخزنی است برای ذخیره آب تقطیر شده برگشتی از مصرف کننده های بخار در سیستم بخار . آب جبرانی سیستم بخار نیز به این منبع وارد می گردد و به وسیله پمپ به دیگ بخار ارسال می گردد . آب منبع کندانس باید توسط پمپ به دی اریتور منتقل شود.

با توجه به اینکه اضافه شدن آب جبرانی به بویلر از طریق همین منبع انجام می شود اختلاط آب جبرانی با کندانس موجب افزایش دما آب جبرانی و جلوگیری از ورود شوک به دی اریتور می شود .منابع کندانس همیشه در سطحی پایین تر از دیگ بخار نصب می شوند .

در یک سیستم بخار آب مورد استفاده در بویلر اهمیت بسیار بالایی دارد . از آنجا که این آب خالص و فاقد یون است باعث کاهش جرم گذاری بویلر و پیرو آن کاهش تکرار تخلیه بویلر و شستشو و جرم گیری آن خواهد شد. بنابراین هرچه کندانس آن به سیستم بازگردانی شود رسوب گیری بویل کمتر و انتقال حرارت در آن بیشتر خواهد شد . این امر در دراز مدت سبب کاهش هزینه ها و بازدهی بیشتر دیگ بخار خواهد شد .

در حال حاضر تمامی کشورهای صنعتی و پیشرفته در راستای حفاظت از محیط زیست با کمک گیری از بهینه سازی اقتصادی سیستم های صنعتی که در نهایت به کاهش مصرف انرژی و تولید آلاینده ها منتج می شود، گام بر می دارند. از این دید آب کندانس ارزش بسیار بالایی از لحاظ افزایش کارایی و بازدهی سیستم های بخار ایفا می کند.

 

 

سیستم بازیافت منبع کندانس بخار :

یکی از الزامات در سیستم های بخار استفاده از برگشت کندانس می باشد که هم باعث صرفه جویی در مصرف انرژی وهم باعث داشتن بخار با کیفیت می شود برگرداندن هرچه بیشتر آب کندانس به سیستم بخار باعث کم شدن رسوب گذاری در دیگ بخار و لوله ها می گردد.

ظرفیت منبع کندانس :

حجم این منبع در برخی استاندارد ها برابر تولید بخار در عرض یک ساعت محاسبه می گردد.

 

تجهیزات جانبی

شرکت بخارصنعت سپهر تولید کننده تجهیزات و ادوات گرمایشی
تامین تجهیزات کامل موتورخانه حرارتی ، برودتی و استخر
تامین تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب و تجهیزات مجموعه های آبی

0/5 (0 Reviews)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =