مبدل حرارتی پوسته و لوله

۰۵۱۳۸۴۷۹۸۴۸ - ۰۹۱۵۶۵۸۰۰۲۷

مبدل حرارتی پوسته و لوله

مبدل حرارتی پوسته و لوله : نوعی مبدل حرارتی  دستگاهی است که برای انتقال حرارت موثر بین دو سیال (گاز یا مایع) به دیگری استفاده می گردد. مبدل حرارتی در صنایع مختلف از جمله تهویه مطبوع ، استخروکاربرد وسیعی در صنایع شیمیایی مانند واحدهای تقطیر نفت خام دارد.

 

توضیحات بیشتر این محصول درباره مبدل حرارتی صنعتی ، انواع مبدل های حرارتی و کاربرد انها  و قیمت  و اجزل مبدل حرارتی را میتوانید در مقاله زیر بیشتر مطالعه نمایید.

مبدل حرارتی صنعتی

 

مبدل حرارتی در تجهیزات جانبی سونا استخر جکوزی و یا تاسیسات استخرها نیز کاربرد فراوانی دارد. برای این منظور میتوانید به مقاله زیر مراجعه نمایید تا اطلاعات بیشتر در مورد تاسیسات کاربردی در استخرها و سونا وجکوزی به دست آورید .

 

مبدل حرارتی به دستگاهی اطلاق می شود که حرارت را از یک سیال نظیر آب ،روغن ، بخار و … گرفته و به سیال دیگری انتقال می دهد. این فرآیند باعث گرم شدن یک سیال و خنک شدن سیال دیگر خواهد شد. در صنایع نیز از مبدل حرارتی برای هر دو منظور استفاده می شود. ممکن است بخواهیم آبی را توسط بخار گرم کنیم یا هوا را توسط گازهای مبرد خنک کنیم.

مبدلهای حرارتی در کل به دو صورت مستقیم و غیر مستقیم می توانند انتقال حرارت را انجام دهند. در روش مستقیم دو سیال بدون واسط با هم برخورد کرده و انتقال حرارت و جرمی انجام می دهند . مانند گرمایش آب توسط بخار در دی اریتور . اما در بیشتر موارد انتقال حرارت بصورت غیر مستقیم و توسط یک فلز واسط انجام می شود. این فلز واسط می تواند بصورت یک لوله در مبدل بکار رود که به آن تیوب می گویند یا بصورت صفحاتی باشد که دو سیال را از هم جدا می کنند. اما در کل این فلز باید دارای خواصی چون انتقال حرارت خوب و میزان خوردگی کم با آن دو سیال باشد.

 

مبدل حرارتی صنعتی

مبدل حرارتی صنعتی

 

مطالب زیر میتواند برای شما مفید باشد :

دیگ بخار

دیگ روغنداغ

دیگ آبداغ

‫0/5 ‫(0 نظر)

1 دیدگاه

  1. کلیپ گفت:

    بی نظیر بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *