ماشین سازی اراک

۰۵۱۳۸۴۷۹۸۴۸ - ۰۹۱۵۶۵۸۰۰۲۷

ماشین سازی اراک بعنوان اولین و بزرگترین تولید کننده اینگونه تجهیزات در ایران وخاور میانه در راستای توسعه صنایع کشورهمزمان با تاسیس این شرکت درسال 1350 فعالیت خود را با انتقال تکنولوژی از شرکت Thomson Cochran انگلستان آغاز نمود .در ادامه با فعالیت مستمر خود تا کنون با افزایش سهم داخل تولید این تجهیزات و بومی سازی کامل تکنولوژی آن توانسته است بعنوان یکی از شرکتهای صاحب دانش فنی وصاحب نام در دنیا مطرح گردد.

 

ماشین سازی اراک

دیگ های بخار و آبگرم به عنوان مولدهای بخار، حرارت و نیرو امروزه نقش مهمی را در کلیه صنایع از جمله نفت، گاز، پتروشیمی، صنایع غذایی، صنایع نساجی، لاستیک و غیره ایفا می کنند. ماشین سازی اراک بعنوان اولین و بزرگترین تولید کننده اینگونه تجهیزات در ایران وخاور میانه در راستای توسعه صنایع کشورهمزمان با تاسیس این شرکت درسال 1350 فعالیت خود را با انتقال تکنولوژی از شرکت Thomson Cochran انگلستان آغاز نمود .

در ادامه با فعالیت مستمر خود تا کنون با افزایش سهم داخل تولید این تجهیزات و بومی سازی کامل تکنولوژی آن توانسته است بعنوان یکی از شرکتهای صاحب دانش فنی وصاحب نام در دنیا مطرح گردد.

قبل از تاسیس ماشین سازی اراک تمامی نیاز کشور به دیگ های بخار، آبگرم و حتی تعمیرات اساسی آن نیز از طریق شرکتهای خارجی انجام می شد.

در ادامه با تجهیز امکانات ساخت و ایجاد سیستم های اطمینان مرغوبیت وتضمین کیفیت و اخذ تاییدیه مدارک فنی و روشهای بازرسی و ساخت از شرکتهایی نظیر Loyds، طراحی و تولید دیگهای بخار و آبگرم را به انجام و درصد وسیعی از نیاز صنایع کشور به واردات اینگونه تجهیزات را پاسخ داده است.

روند بومی سازی این تکنولوژی در ماشین سازی اراک در طول چندین سال اخیربه نحوی بوده است که ده ها شرکت کوچک و بزرگ با الگو برداری از این طرح در زمینه ساخت دیگهای بخار فایر تیوب در داخل کشور فعالیت خود را شروع و در عرصه صنعت دیگسازی وارد شده اند.

اکنون با گذشت نیم قرن از فعالیت ماشین سازی اراک در زمینه تولید دیگ های بخار و آبگرم، علاوه بر تولید صد در صد این محصول، در خصوص تولید داخل سایر اجزاء جانبی آن نظیر پمپ، مشعل، شیر آلات، سیستم کنترل و غیره نقش مهمی را ایفا نموده است به نحوی که سازندگان داخلی زیادی در حال حاضر این اقلام را تولید و به صنایع مختلف عرضه نموده اند.

عمده محصولات ماشین سازی اراک در حوزه دیگ های بخار و آب گرم عبارتند از:

کوروگیت در کوره های فایر تیوب

دیگ های بخار و آبگرم فایر تیوب

دیگ های بخار سیار

دیگ های بخار واتر تیوب

دیگ های بخار ترکیبی

دیگ های سیکل ترکیبی HRSG

دیگ خانه و تجهیزات جانبی دیگ بخار

 

 کوروگیت در کوره های فایر تیوب

با توجه به اینکه کوره های دیگ بخار محل احتراق سوخت و هوای خروجی از مشعل می باشد، بنابراین دمای کوره تا حدود زیادی افزایش پیدا خواهد کرد که این افزایش دما موجب انبساط حرارتی کوره عمدتاً در جهت طول کوره خواهد شد (بعلت طول نسبتا” زیاد نسبت به سایر ابعاد).

لذا در صورت عدم مهار این انبساط طولی تنش های ناخواسته در دیگر قطعات بویلر نظیر تیوب پلیت ها و شل بویلر خواهد شد که کوروگیت کردن کوره راه حلی است مناسب جهت مهار این نوع انبساط. از دیگرمزایای کوروگیت با توجه به فواصل نزدیک به هم و پروفیل خاص آن، ضخامت فولاد بکار رفته در کوره می باشد که بطور چشمگیری کاهش خواهد یافت و با توجه به افزایش سطح کوره و کاهش دمای آن عمر بویلر نیز طولانی تر خواهد شد.

لذا از این طریق صرفه جویی زیادی در مصرف مواد در عین افزایش کیفیت بعمل خواهد آمد. لذا ماشین سازی اراک علاوه بر استفاده از کوره های کوروگیت شده در محصولات خود، به عنوان محصولی جانبی به سایر سازندگان دیگ عرضه می دارد. حتی در سایر مواردی نیز که نیاز به این تکنولوژی دارند مثل اکسپنشن جوینت مبدل های حرارتی نیز از این روش استفاده می نماید.

جهت توضیح سایر موارد به سایت ماشین سازی اراک مراجعه شود.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *