دی اریتور یا هوازدا – تجهیزات جانبی دیگ بخار

۰۵۱۳۸۴۷۹۸۴۸ - ۰۹۱۵۶۵۸۰۰۲۷

دی اریتور یا هوازدا

دی اریتور یا هوازدا  جهت حذف گازهای نامحلول اکسیژن و دی اکسید کربن آب ورودی دیگ بخار مورد استفاده قرار می گیرد . از طرفی آب ورودی دیگ در دی اریتور پیش گرم می گردد که از پدیده شوک حرارتی در دیگ بخار جلوگیری می کند .پیش گرم شدن آب ورودی دیگ باعث می گردد که اکسیژن نامحلول و دی اکسید کربن کاهس پیدا کند . در نتیجه از خوردگی در دیگ و لوله ها کاسته می گردد.

ظرفیت دی اریتور برابر با ظرفیت دیگ بخار می باشد یعنی جهت یک دیگ یک تن در ساعت، یک دی اریتور یک تن در ساعت لازم داریم فقط ظرفیت آنها بر اساس پوند در ساعت می باشد. هر پوند معادل 2/2 کیلو گرم می باشد.

 اکسیژن حل شده در آب بویلر باعث خسارت‌های شدید ناشی از خوردگی در سیستم بخار می‌شود به این صورت که به دیواره فلزی لوله‌ها و دیگر تجهیزات فلزی می‌چسبد و تشکیل اکسید (زنگ) می‌دهد. کربن دی اکسید حل شده در آب نیز با آن واکنش می‌دهد و تولید اسید کربنیک می‌کند که باعث خوردگی بیشتر می‌شود. بیشتر دی اریتورها برای حذف کردن اکسیژن به میزان 7 ppb در واحد جرم (0.005 cm3/L) و کمتر از آن و همچنین حذف کلی کربن دی اکسید طراحی می‌شوند

حجم مخزن دی اریتور یا هوازدا

یک دیگ یک تن حدود یک متر مکعب در ساعت آب مصرف می کند. حجم مخزن دی اریتور به اندازه 20 دقیقه طراحی می گردد. 10  دقیقه ذخیره آب و 10 دقیقه جهت فضای خالی مخزن بنابراین جهت دیگ یک تن حجم مخزن دی اریتور 0.33 متر مکعب می باشد.

 

شرکت بخارصنعت سپهر تولید کننده تجهیزات و ادوات گرمایشی
تامین تجهیزات کامل موتورخانه حرارتی ، برودتی و استخر
تامین تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب و تجهیزات مجموعه های آبی

0/5 (0 Reviews)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + بیست =