دیگ بخارپز و دیگ زودپز دیگ پخت 

۰۵۱۳۸۴۷۹۸۴۸ - ۰۹۱۵۶۵۸۰۰۲۷

از مهمترین وسایل آشپزخانه صنعتی دیگ بخارپز میباشد.زودپز‌ها از لوازم آشپزخانه محبوب و کارآمد هستند که مدت زمان زیادی است در عرصه آشپزخانه‌ها به خدمت مشغولند. این دیگ‌های محبوب می‌توانند کاری کنند که غذا ظرف مدت بسیار کوتاه‌تری نسبت به ظروف معمولی پخته شود.

 

دیگ بخارپز و دیگ زودپز دیگ پخت

دیگ بخارپز و دیگ زودپز دیگ پخت 

دیگ بخارپز

از مهمترین وسایل آشپزخانه صنعتی دیگ بخارپز میباشد.

دیگ بخارپز ۳۰۰ لیتری یکی از پرکاربردترین دیگهای بخارپز استیل مکعبی است که ظرفیت ۳۰۰ لیتری دارد و به اندازه ۲۵ کیلوگرم برنج را میپزد این دستگاه قابل استفاده در تجهیزات فست فود و تجهیزات اشپزخانه های صنعتی است. از دیگر انواع دیگ بخارپز صنعتی استیل می توان به دیگ بخارپز جوشی سه جداره 100 لیتری، دیگ 250 لیتری مکعبی سه جداره، دیگ چلو پز جوشی نما استوانه ای سه جداره ۳۰۰ لیتری و… اشاره کرد.

جنس دیگ بخارپز ۳۰۰ لیتری :

رویه ی دیگ بخار پز ۳۰۰ لیتری از جنس ورق استیل ۰/٨ میلیمتری است. جداره کناری محفظه و کف محفظه نیز به ترتیب از جنس استیل با ضخامت ۲ میلیمتر و ۴ میلیمتر است. دیگ بخارپز استیل جوشی به گونه ای ساخته شده که باعث صرفه جویی در مصرف روغن در زمان و در مصرف سوخت می شود و حرارت در آشپزخانه را کمتر منتشر میکند.

 

دیگ بخارپز و دیگ زودپز دیگ پخت 

دیگ زودپز

زودپز‌ها از لوازم آشپزخانه محبوب و کارآمد هستند که مدت زمان زیادی است در عرصه آشپزخانه‌ها به خدمت مشغولند. این دیگ‌های محبوب می‌توانند کاری کنند که غذا ظرف مدت بسیار کوتاه‌تری نسبت به ظروف معمولی پخته شود. به همین دلیل در شرایط فعلی اکثر خانم‌های خانه‌دار از آن استفاده می‌کنند.

در مورد نحوه کار این دستگاه باید بگوییم که دیگ‌های زودپز با فشار بخار آب کار می‌کنند و به همین دلیل غذا بسیار سریع در این دیگ‌های بخار می‌پزد. این طرز کار تمام زودپزهای موجود در بازار از قدیمی‌ترین تا جدیدترین نمونه‌ها است.

نکاتی برای انتخاب زودپز

دیگ‌های زودپز با فشار بخار آب کار می‌کنند .در صورتی که بخار نتواند از ظرف خارج شود، زودپز تبدیل به یک بمب شده و منفجر می‌شود. پس برای پیشگیری از چنین حوادثی در خانه بهتر است

هنگام خرید، زودپزهای استاندارد را انتخاب کنید. در میان زودپزهای استاندارد انواعی که مجهز به سیستم‌های ایمنی بیشتر و امکان برنامه‌ریزی پخت هستند گزینه‌های بهتری هستند. محصولاتی که به وسیله شرکت‌های معتبر ساخته شده و دارای نشان استاندارد هستند هنگام ساخت دستورالعمل‌های ایمنی را رعایت کرده و آزمایش‌های ایمنی را انجام داده‌اند.

هنگام خرید توجه داشته باشید که حتما دفترچه دستورالعمل در جعبه کالا قرار داشته باشد.زیرا هنگام کار با این کالا باید به تمام نکات دقت شود. همچنین قبل از استفاده، دستورالعمل و دفترچه راهنمای محصول را به دقت بخوانید. هر وسیله‌ای دستورالعمل استفاده مخصوص به خودش را دارد. مثلا در دفترچه راهنمای برخی زودپزها نوشته شده که یک سوم ظرف را آب کنید و در برخی دیگر این مقدار تا نیم یا دوسوم حجم ظرف متغیر است.

زودپزهای مجهز به قفل ایمنی را انتخاب کنید. در برخی از زودپزهای قدیمی این امکان وجود داشت که بعد از بالا رفتن فشار بخار داخل ظرف، در زودپز به طور ناگهانی باز شود و ایجاد حادثه کند. با در نظر گرفتن نکات ایمنی، زودپزهای جدید طوری طراحی شده‌اند که مجهز به قفل داخلی هستند.تا زمانی که بخار آب داخل ظرف وجود دارد امکان باز شدن در وجود ندارد.

بدنه دیگ‌های زودپز معمولا از جنس استینلس استیل یا همان فولاد ضدزنگ یا آلیاژی از آلومینیوم‌ است.که انواع استیلی به دلیل مقاومت بالا، توزیع حرارت و سیاه نشدن مناسب‌تر هستند.

زودپزهای مجهز به شیر خروج بخار اضطراری را انتخاب کنید. در این زودپزها موارد ایمنی در نظر گرفته شده و در صورت زیاد شدن فشار بخار، در زودپز جدا نمی‌شود و محتویات ظرف در آشپزخانه پخش نمی‌شود. برای پیشگیری از این اتفاق یک شیر خروج فشار اضطراری در نظر گرفته شده است که در صورت بالا رفتن بیش از حد فشار فعال می‌شود. در این زودپزها نشانه اولیه بالا رفتن بیش از حد فشار صدایی شبیه سوت است که فرد را از خطر مطلع می‌کند. در صورت عدم‌توجه افراد و ادامه این روند شیر خروج فشار اضطراری فعال می‌شود.

دیگ بخارپز

بخارصنعت سپهر

"<yoastmark

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *