دستگاه موگیر استخر

۰۵۱۳۸۴۷۹۸۴۸ - ۰۹۱۵۶۵۸۰۰۲۷

دستگاه موگیر استخر

دستگاه موگیر استخر : موگیر برای کارکرد مناسب پمپ ها باید یک موگیر پیش بینی کرد که کارش گرفتن مو ، نخ ، پارچه و….باشد. مو و پارچه واجسامی از این قبیل که در آب معلق هستند باید قبل از رسیدن به پمپ ها از آب جدا شوند.موگیرها به دلیل ساختمان ساده ونظافت آسان همچون غربال سبدی شکل این اجسام را در مسیر جریان جمع آوری می کند. در دوطرف موگیر باید شیر فلکه ای نصب کرد تا هنگام تمیز کردن آن مانع جریان آب به داخل موگیرشود.

موگیر یا استرینر چیست؟

یکی از برنامه‌های تفریحی لذت‌بخش در ایام تعطیلات و گرمای تابستان شنا کردن در استخر است. اما قطعا کسی علاقه‌مند به شنا کردن در استخر آلوده نیست. زیرا استخر‌ها می‌توانند محل خوبی برای انتقال بیمار‌های مختلفی باشند. به دلیل ضرورت و اهمیت تمیز و عاری بودن آب استخر از انواع بیماری، تجهیزات مختلفی در فرآیند تصفیه آب استخر تعبیه شده‌اند که برخی از آنان نقش تاثیرگذاری در این زمینه دارند.

پمپ استخر، هسته مرکزی در سیستم تصفیه استخر است که بدون آن عملا تمیز کردن استخر امکان‌پذیر نیست. برای عملکرد درست پمپ تصفیه و جلوگیری از آسیب‌های احتمالی به آن راه‌کارهایی اندیشیده شده است. زیرا آسیب پمپ تصفیه می‌تواند منجر به خسارت‌های مالی زیادی شود. یکی از راه‌کارها به‌منظور حفظ سلامت و افزایش بهره‌وری پمپ تصفیه، استفاده از موگیر استخر یا استرینر در ورودی آب به پمپ تصفیه است. موگیر ذرات بزرگ مانند مو، نخ، برگ و شاخه درختان را قبل از اینکه وارد پمپ تصفیه شود جمع‌آوری می‌کند تا از برخورد آنان با پروانه‌های موتور پمپ و ایجاد آسیب‌دیدگی در پمپ جلوگیری کند.

عملکرد موگیر استخر

موگیرها به‌صورت استوانه‌ای بوده و در داخل یک محفظه دارای سبد غربال هستند. این سبد غربال دارای سوراخ‌های با اندازه 3 الی 4 میلی‌متر است که از ورود جامدات به داخل پمپ تصفیه جلوگیری می‌کند.

موگیر دارای یک سیستم ورودی آب است که آب از این طریق وارد آن شده و سپس با عبور از سبد غربال و به دام انداختن ذرات و پیش تصفیه آب از خروجی به سمت پمپ به حرکت در می‌آید.

در استخرهای کوچک از پمپ‌هایی استفاده می‌شود که خود مجهز به استرینر پمپ هستند. اما در استخرهای بزرگ، موگیر به‌صورت یک قطعه جداگانه در مسیر ورودی آب به پمپ نصب می‌شود. اما به این نکته توجه داشته باشید که موگیرها می‌توانند برای جلوگیری از ورود ذرات به تمام تجهیزات حساس در استخر مورد استفاده قرار بگیرند.

موگیر استخر

موگیر استخر

 

شرکت بخارصنعت سپهر تولید کننده تجهیزات و ادوات گرمایشی
تامین تجهیزات کامل موتورخانه حرارتی ، برودتی و استخر
تامین تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب و تجهیزات مجموعه های آبی

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *