تجهیزات جانبی موتورخانه بخار

۰۵۱۳۸۴۷۹۸۴۸ - ۰۹۱۵۶۵۸۰۰۲۷

تجهیزات جانبی موتورخانه بخار

 

تجهیزات جانبی موتورخانه بخار  : شامل دی اریتور ، سوپر هیتر ، منبع کندانس ، منبع بلودان ، اکومولاتور بخار ، مخازن تحت فشار می باشد.

 

منبع بلودان
برای خنک کاری آب بلودان شده دیگ بخار و خالی کردن آن در محیط از منبع بلودان استفاده می شود.

 

دی اریتور یا هوازدا
دی اریتور یک تجهیز است که از آن برای حذف کردن اکسیژن و گازهای حل شده در آبی که خوراک بویلرهای تولید بخار است، استفاده می‌شود.

پکیج تزریق مواد شیمیایی
به منظور افزودن مواد شیمیایی مختلف به آب از پکیج تزریق مواد شیمیایی استفاده می شود.

 

سختی گیر
دستگاه سختی گیر از جمله تجهیزات متعارف مورد استفاده در موتورخانه بویلر و دیگ بخار می باشد که به جهت حذف رسوبات حاصل از املاح گچی که به سختی موقت معروف می باشند مورد استفاده قرار می گیرد.
دستگاه شامل یک استوانه فلزی است که در داخل آن مواد موثر در سختی زدایی (رزین های تبادل یونی) قرار گرفته است.

 

منبع تغذیه یا میکاپ
آب عرضه شده به دیگ بخار ، که به بخار تبدیل می شود ، ابتدا وارد منبع تغذیه شده و در آن نگهداری می شود و سپس وارد دیگ می شود.

 

مخزن کندانس
مخزن کندانس یک منبع ذخیره سازی آب برگشتی از دیگ بخار بویلر صنعتی می باشد.

 

اکومولاتور یک مخزن ذخیره از جنس فولاد مخصوص مخازن تحت فشار است که از آن برای ذخیره سازی بخار تولیدی و استفاده از آن در مواقع اوج مصرف استفاده می‌شود.

بخار تولیدی در بویلر بخار وارد اکومولاتور شده و مقداری از آن چگالیده می‌شود و باقی آن فضای بالای سطح آب را پر می‌کند. هنگامی که به بخار نیاز باشد با باز کردن شیر بخار تعبیه شده در بالای مخزن می‌توان به آن دسترسی پیدا کرد. کاهش فشار داخل مخزن سبب می‌گردد تا آب چگالیده شده موجود در اکومولاتور نیز به صورت بخار درآمده و وارد خط مصرف گردد.

سمپل کولر
سمپل کولر با نام تجاری sample cooler
برای گرفتن نمونه هایی از آب یا بخار از بویلر در دما و فشار بالا استفاده می گردد.
جریان مختلف الجهت درون پوسته و کویل مانند یک مبدل حرارتی در این سمپل کولر ها ، بخار را میعان کرده و آب داغ آن را به آب سرد تبدیل می کند که مناسب برای استفاده در نمونه برداری گردد.
زمانی که یک مایع داغ تحت فشار سرد می شود سمپل کولر این وظیفه را دارد که اجازه ندهد این میعان سریع انجام گیرد چون به نمونه و خواص آن آسیب وارد می شود
با استفاده از مواد بسیار مقاوم در برابر خوردگی در سمپل کولر ها ، هم آلودگی نمونه کمتر می شود و همین که عمر این دستگاه به ماکزیمم مقدار خود می رسد.

 

حرارت مرکزی با دیگ بخار

حرارت مرکزی با دیگ بخار

شرکت بخارصنعت سپهر

دیگبخار

 

0/5 (0 Reviews)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =